عشق مثل دوغ میمونه؟!

تازه از قطار مترو پیاده شده بودم و به همراه سیل جمعیت برای رسیدن به قطار خط بعدی به سکوی مجاور حمل شده بودم(زبان) که ناگهان صدایی در گوشم گفت:

عشق مثل دوغ میمونه!!!تعجب

در حالیکه سرم پایین بود و سعی می کردم فاصله ام رو با لبه سکو حفظ کنم با خودم فکر کردم:

 یعنی چی؟

 این کی بود؟

 با من بود؟

 منظورش چی بود؟

 اصلاً بذار ببینم درست میگه یا نه؟

.......

بعد چون دیدم هر لحظه ممکنه قطار بعدی سر برسه و نادانسته و کنجکاوی ارضا نشده از ایستگاه برم(از خود راضی)برگشتم ببینم صاحب این سخن نغز کی بوده که چشمم افتاد به جوانی حدوداً 30 ساله و لبخند به لب و سر به زیر که مشغول مرور ذهنیاتش بود.

منم که شکر خدا مثل همیشه خیلی راحت میتونم با هر تیر و طایفه ای سر صحبت رو باز کنم (لطفاً برداشت بد ممنوع!ساکتزبان) با لبخند ازش پرسیدم:

ببخشید با من بودید؟!

جوان ناگهان از دنیای خودش بیرون اومد و گفت:

ای وای نه! با شما نبودم! تو قطار قبلی با یه آقای روحانی مشغول بحث درباره عشق بودیم. من به حاجی گفتم عشق مثل دوغ میمونه اما ایشون گفت واسه شما جوونا که عین اکسیر عمل میکنه!از خود راضیبغل

تا اومدم بگم دوغ چیه و کشک کدومه قطار بعدی سر رسید و با قطع مکالمه، همانند دقایقی پیش بنده به درون قطار حمل گردیدم! 

قلبمتفکرمتفکرمتفکرمتفکرمتفکرمتفکرمتفکرشیطان

من خیلی دوغ دوست دارم! به خصوص دوغ گازدار! اگه سبزیجات خشک یا طعم سبزی هم به همراه داشته باشه که دیگه عالی میشه! از این دوغا رو میگم: 

البته متاسفانه بعضی وقتا یه همچین دوغهای چندش آوری هم هم پیدا میشن:

دوغ محلی هم که دیگه مزه  و طرفدارای خاص خودشو داره:

ناگفته نماند که برخی خانمها با هنر آشپزی که دارند بلایی بر سر این دوغ معمولی در می آورند که میشه آش دوغ خوشگل و خوشمزه ای که اون هم علاقمندان مخصوص به خود رو داره:

 

آبدوغ خیارم که معرف حضور همگی هست:

 

خلاصه اینکه عین دوغ، مدل به مدل عشق هم داریم! بعضیاش خالصند و برخی همراه با مخلفات دلنشین و مطبوع یا نامناسب و دل به هم زن!

دیگه اینکه درسته دوغ آبکیه اما با دوغ عشق، کباب زندگی لذیذتر میشه!

رفتیم پایین دوغ بود

                رفتیم بالا ماست بود

                           قصه عشق راست بود!قلب

پی نوشت:

من دوغ دوست دارم! اصلاً به قول حاجی اکسیر حیات منه! شما چطور؟عینک

/ 20 نظر / 60 بازدید
نمایش نظرات قبلی
شهرزاد

عشق بلاخره سراغ ادم می یاد حتی اگر تو سراغش ننرفته باشی !! پس همه یکدفعه مزه عشق را چشیدن! ولی من دیگه دنبال عشق نیستم،بلكه دنبال دوست داشتن و دوشت داشته شدن هستم،چون به نظر خيلي زيباتر و بادوام تر از عشق هستش. دوستي پيوند دو روح هستش ،ولي عشق با يك هوس شروع مي شه و غصه و غم پايان پيدا مي كنه.

ملی

چرا از من بعیده؟!! [سوال]

شهرزاد

تجربه شخصیم بود ،ارزون به دست نيومده[مغرور]

ایرن

وای. بالاخره صفحه کانت شما برای من باز شد. همیشه () یک همچین شکلی برام ظاهر میشه و نمی تونم کامنت بزارم... با اون سوسکه توی دوغ محاله حالاحالاها بتونم لب به دوغ بزنم!!!

شهرزاد

باعث خوشبختیه که ما در جریان تجربیات شما قرار بگیریم[نیشخند] بگو شاید من هم یه چیزی یاد گرفتم[چشمک]

رویا

سلام .خوبین؟ اتفاقا از معدود کسانی که همیشه یه شعر زیبا دارن که سورپرایزم کنه ملی خانومه. اهل مطالعه و سفر و دوست داشتنی !![ماچ] ملی عزیزم رو عرض می کنم!![قلب]

ملی

ببخشیییییییییییید!!! مگه قسمت شعرامو نخوندی؟؟!! [قهر]

پرستار عاشق

سلام دوست عزیزم. ممنون از کامنت پر مهرتون.ازینکه من تنها کسی هستم که آپتونو بهش خبر می دید بسیار خوشحال و ممنونم.شما به من خیلی لطف دارید.شرمنده دیر بهتون سر زدم.این روزا سخت مشغول درس خوندن واسه ارشد و گذران شیفت های مختلف در بیمارستان هستم و اصلا سراغ نت نیومدم.درباره پستتون باید بگم که هر کسی ممکنه عشق رو به یه چیزی تشبیه کنه و با زاویه ی دید خودش به اون نگاه کنه، اما مهم خلوص و عمق عشقه، حالا می خواد دوغ باشه یا اکسیر حیات باشه، اصلا فرقی نداره، فرقش فقط در زاویه دید ماست.از نظر من عشق یعنی جی جی لی."عشق مثل جی جی لی می مونه".منم دوغ خیلی دوست دارم و تمام غذاها و خوراکی های مرتبط با دوغ رو هم دوست دارم. امیدوارم همه طعم خوشمزه ی دوغ عشق رو بچشند و لذت غذای زندگی رو باهاش دو برابر حس کنند.موفق و شاد باشید

پرستار عاشق

سلام دوست عزیز. ممنون ازینکه به کامنتم پاسخ دادید.شما لطف دارید. نمی دونم تا حالا طعم عشق واقعی رو چشیدید یا نه! اگه نچشیدید، امیدوارم شریک واقعی و همیشگی خودتون رو در زندگی پیدا کنید و در کنار همدیگه عشق واقعی رو تجربه کنید.عیدتون مبارک. همیشه شاد و عاشق باشید