سال نو مبارک....اما....

هرسال این روزا به خودم میگم دیگه از این به بعد این کارو دیگه نمیکنم....اون کارو میکنم...برای رسیدن به اون آرزوم بیشتر تلاش میکنم.....فلان عقب افتادگیم رو جبران میکنم......یه بازنگری تو فلان رفتار و اعمال و افکارم میکنم.....

و تمام این حرفا و قول و قرارا برای اینه که حس میکنم یه خونه تکونی روحی و جسمی ام نیاز دارم اما.........

.....اما باز میفتم تو گرداب روزمرگیها و عادتها و گرفتاریهایی که بارها و بارها و سالها و سالها بهونه ای بودن برای اینکه کم کم سست بشم و در نتیجه یا حرفام یادم برن یا عدم پیگیری نیتهای قشنگمو بذارم به حساب این گرفتاریها!

هر سال هم که میگذره کار هی سخت تر و سخت تر میشه و تغییر مشکلتر! تا جایی که چشم باز میکنم و میبینم اصلاً دیگه به فکر تغییر و اصلاح هم نیستم و به مرور راضی شدم به ضعفها و نداشته ها!ناراحت اونم به کمک توجیهات و تنبلیها و راحت طلبیها!!

ای خدا چه کنم؟ گریه وقتی موقع سال تحویل ازت میخوام حالمو به بهترین حال تغییر بدی چرا خودم یادم میره چی ازت خواستم و در راهش تلاش نمیکنم؟ میشینم کنارو میگم خدا تو درستش کن؟ تو حلش کن؟ چرا یادم میره حرف امام رضا جونمو که فرمودن هرکی از خدا چیزی بخواد اما براش زحمت نکشه و به طرفش گام برنداره انگار خودشو مسخره کرده؟!! 

ای خدا تا کی خودمو مسخره خواهم کرد؟ تا کی از خودم بدم بیاد؟ چقدر فرصت دارم یه تکونی به خودم بدم؟ مگه هر سال تحویل نشونه از دست دادن یه فرصت دیگه نیست؟ جداً چه کنم؟

هر نوروز فرصتیه برای نو شدن! اما تا خودم نخوام نو نمیشم! پس خدا جونم! ای خدای مهربونتر از مادرم! کمکم کن تا:

1- بفهمم کهنه شدم!

2- بخوام نو بشم!

3- در راه نو شدن قدم بردارم!

اگه این 3تا رو بهم بدی اونوقت نوروز 89 اگه زنده بودم یه فرقی با الآنم تو وجودم پیدا میکنم و مزه عید واقعی رو میچشم!

*************

امیدوارم همه دوستان و همه کسانی که تو این مدت کوتاه که من پام به دنیای تلخ و شیرین وبلاگ نویسی و وبلاگ خونی باز شده اینجا تشریف آوردن یا از این به بعد تشریف خواهند آورد سالی خوب و شیرین همراه با شادی و سلامتی و موفقیت پیش رو داشته باشن!

خدا کنه هیچکی دست خالی از این کلبه حقیرونه بیرون نره و روز به روز به تعداد دوستای خوبم تو اینجا اضافه بشه! 

سال نو مبارک! الهی که نوروزمون عید واقعیمونم باشه!     

/ 3 نظر / 24 بازدید
نعیمه

سلام سال نو مبارک خوشحالم کردید من امید وارم بتونم هم خوبیها وهم بدیهای زندگی در اینجا را بنویسم من سعی می کنم با چشمان باز زندگی کنم و به اطرافم نگاه کنم .امیدوارم امسال به از سالهای قبل براتون باشه و زندگی بر وفق مراد من هم لینکتون می کنم.

عسل بانو ی خودمون

سلام مهرداد جان . ممنون که به من لطف داری . خوشحال میشم بازم به من سر بزنی . البته من تازه از سفر برگشتم و هنوز چیزی ننوشتم . چیزی از مطالب قبلی منو خوندی ؟ چطور بود ؟ من لینکت میکنم . با اجازه .

حجاب من در کانادا

سلام اقا مهرداد سال نو مبارک انشاالله خداوند حتما به قلبهای پاک کمک میکنه از تو حرکت از خدا برکت موفق باشی