خبری غم انگیز برای خانم ها!

پس از اعلام بررسی‌های مجامع علمی مختلف درباره خطر انقراض مردان به دلیل تضعیف کروموزم مردانه Y و ایجاد شایعه‌های غیر علمی در دنیا، مرکز معتبر و علمی بررسی ژنوم آمریکا تایید کرد که اگر برای مسئله ضعیف شدن این کروموزم چاره‌ای اندیشه نشود، مردان تا پنج هزار نسل دیگر منقرض خواهند شد. شمار کروموزوم های ایگرگ  Y )کروموزمی که در وجود آن باعث پیدایش جنسیت مذکر در نوزاد می شود) در فرآیندی طولانی و چند میلیون ساله کاهش یافته و ادامه این روند موجب از بین رفتن این کروموزم و در نتیجه انقراض مردان خواهد شد. در صورت عدم چاره اندیشی و پیدا نکردن راه حلی برای پدیده "تضعیف کروموزم Y "، برای منقرض نشدن نسل بشر باید راهی تازه جست!

در این عکس کروموزم کوچک و تحلیل رفته Y در برابر کروموزم زنانه X به خوبی دیده میشود

سلول‌های انسان دارای ۲۳ جفت کروموزوم است و هنگام تشکیل نطفه، 23 جفت کروموزم اسپرم مرد با 23 جفت کروموزم تخمک زن ترکیب می شود و منجر به تشکیل توده اولیه جنین که 46 کروموزمی است می شود. جفت بیست و سوم کروموزم مرد که به کروموزم جنسی نیز مشهور است دارای یک جفت کروموزم X و یک جفت کروموزم Y است و کروموزم بیست و سوم زن دارای دو جفت کروموزم X است. اگر هنگام عمل لقاح جنین، منجر به تشکیل جفت بیست و سوم دو X شود، جنسیت جنین، دختر و در غیر این صورت و تشکیل جفت X و Y ، جنین پسر خواهد بود.
نکته ای که حائز اهمیت است تضعیف شدن کروموزم جنسی مردانه و کوتاه قد شدن آن در برابر کروموزم جنسی زنانه X است و ادامه این روند جنس مرد را حدود پنج هزار نسل بعد منقرض خواهد کرد.
کروموزم Y که تنها در جنس نر وجود دارد، در دروه تکامل خود در طی میلیون ها سال تعداد بی شماری جهش را تحمل کرده است و سرشار از مواد DNA است که هیچ ژنی را نمی سازند و بسیاری از پروتئینها را رمزگذاری نمی کنند. به همین دلیل در بین زیست شناسان ایده ای گسترده شده است که نشان می دهد کروموزم Y می تواند به عنوان کروموزمی معرفی شود که وارد یک نوع فرایند تحلیل رفتگی و فاسد شدگی شده است. این مسئله بدان معنی است که کروموزم Y با فقدان ترکیب دوباره و ناتوانی در فرایند تبادل اجزای DNA میان کروموزمهای همسانی که اجازه ایجاد یک ترکیب ژنتیکی جدید را می دهند، مواجه است.

درون کروموزوم ایگرگ ژنى جاى دارد موسوم به «اس.آر.آى» که جنس مذکر را به وجود مى ‏آورد. این سیستم تعیین جنسیت در تمامى پستانداران و بسیارى از جانداران دیگر نظیر ماهى ‏ها، خزندگان، حشرات و حتى گیاهان وجود دارد. دانشمندان پیش‏ بینى مى‏ کنند که به مرور زمان این ژن در مردان از بین خواهد رفت و دیگر هیچ فرزند پسرى متولد نخواهد شد!
پی نوشت:
جالبه که یادآوری کنم که این مسئله ظاهراً در اعتقادات مذهبی ما هم مورد تایید قرار گرفته است!
چرا که براساس برخی احادیث مربوط به آخرالزمان تعداد مردان در این دوره به حدی کاهش می یابد که اگر خانمی لنگ کفش مردانه ای در جایی پیدا کند آن را برداشته و با ذوق می گوید:
ای وای! مردی از اینجا عبور کرده است!چشمکاز خود راضیعینک
(می توانید به پست مورخ 12 آبان 88 من تحت عنوان لنگه کفش مردونه هم مراجعه بفرمایید)
/ 12 نظر / 41 بازدید
نمایش نظرات قبلی
بیتای

سلام خوبین؟ نه دیگه اینطوریام نیست بستگی داره اون لنگه کفش مال کی باشه چون هر لنگه کفشی که ذوق نداره که آقایون محترم!

رویا

والا من که دلم میخواد اگه روزی مادر شدم مادر یه دختر باشم...[لبخند]سلام.خوبی مهرداد؟ منقرض نمیشین ...نگران نباش.

نعیمه

سلام اوووووه حالا کو تا اون موقع ولی بدم نمیشه ها تصورش قشنگه بودن مزاحم [ابله][پلک]

رویا

سلام مهرداد .ممنون براي اين همه وقتي كه براي كامنتات گذاشتي.شرمنده ام كردي. اون خانوم خيلي شكسته بود مهرداد ...ممكنه هم رضايت داشت ولي خوب دل من سوخت ديگه!

رویا

عكس مربوط به بشاگرده ...اي ول!

رویا

مهرداد يعني يه پزشك دوره اي هم نمي تونه به اينا سربزنه؟[ناراحت]

نعیمه

خوب برای کسی 4000 امین نظر را داده جایزه چی میدهید ؟؟؟ [پلک]

امیر

بابا همین الانشم ذوق مردارو دارن .در ضمن حاج خانم اونی که بهتون گفته تعداد تولد نوزادهای ژسر بیشتر از دختره عسل خورده .این آمار"جنسیت نوزادان" بصورت هفتگی و منطقه به منطقه به سازمانهای مربوطه داده میشه و مشاا.. خانمها ترکوندن همش مونثه .

نسیم

سلام دوست عزیز وبلاگت رو اتفاقی دیدم خوبه در مورد این مطلبت تخصصی نظر نمی دم اما به نظر من اگه قراره مری بیاد و نامر و بی وفا و ناقص العقل و بی فرهنگ باشه همون بهتر که نسلش منقرض بشه من که صمیمانه خوشحالم که مردها نابود بشن(حزب فمینیست در دنیای مجازی)[رویا][نیشخند]