چقدر بعضیا زرنگن!+ لنگه کفش مردونه!

قسمت اول پست:چقدر بعضیا زرنگن!

مرد جوان وارد مترو شد و نیومده بلند بلند مشغول مکالمه با تلفن همراهش شد:

سلام خانم فلانی!.....دیشب حال مادرم خراب شد و بردمش بیمارستان! برای همینه که الآن دارم میام کارخونه!......ببین تا من برسم این نامه رو وارد سیستم کن تا بیام اصلاح کنم و بدیم رییس امضا کنه:

"از شرکت ایران خودرو به حراست دانشگاه تهران

با سلام

حسب دستور مدیر عامل محترم شرکت ایران خودرو دستور فرمایید تعداد ٣١٠ نفر دیپلم و فوق تخصص کامپیوتر و ٣۴٠ نفر مهندس خودروساز و مکانیک و برق اتومبیل جهت استخدام در این کارخانه معرفی گردند.

با تشکر از همکاری شما"

راستی خانم فلانی! تو فهرست استخدامیها اسم این دوتا خانم که از آشنایان هستند رو همین الآن وارد کن: الهام.......،  مرضیه........."

و لحظاتی بعد من که در حال چرت زدن بودم شنیدم که خانم و آقایی جوان و ذوق زده شروع به پرسش کردند:

ببخشید میشه چندتا سوال بکنیم؟ ....میشه بگید حقوقش چقدره؟ ...به کجا باید مراجعه کنیم؟....چه مدارکی میخواد؟....

و پاسخ مرد که: من مسئول دفتر رییس کارگزینی ایران خودرو هستم! شرایطش اینه و اونه و ..... باشه حتی الامکان در خدمتم! ببینم چی میشه! پس حالا این شماره رو یادداشت کنید و عصر باهام تماس بگیرید تا ببینم میتونم کاری براتون بکنم یا نه! ....

و دقایقی بعد آقا در ایستگاه ایران خودرو از قطار خط ۵ مترو پیاده شد و بلافاصله بحثی بین افرادی که در جریان ماوقع قرار گرفته بودند در گرفت:

این چه مملکتیه آخه؟ علناً جلوی چشم مردم دارن پارتی بازی میکنن و اسم آشناهاشونو واسه استخدام رد میکنن و....!

به نظرتون چندتا دلیل برای شیاد بودن اون آقای زرنگ وجود داره؟ اگه ما مردم اینقدر ساده نباشیم افرادی مثل اون چطور میتونن به کلاهبرداریهاشون که هرروز یه مدل جدید ازش اختراع میکنن ادامه بدن؟

خدا میدونه الآن که دارم اینها رو می نویسم چندتا آدم ساده دارن به این آقا و امثالهم برای استخدام یا رفع مسائلشون پول میدن! یا چندتا دختر نگون بخت دارن مشکلاتشون رو برای اینها تعریف میکنن تا کم کم در دامشون بیفتن و ...!ناراحت

ضمناً اینو اضافه کنم که اطلاع موثق دارم ایران خودرو در حال تعدیل نیرو است! 

******************

 قسمت دوم پست:لنگه کفش مردونه!


یه نفر تعریف می کرد که نمیدونم یه جا خونده یا از کسی شنیده که در دوران آخرالزمان اینقدر تعداد مردان کم میشه که وقتی خانمها در جایی حتی یک لنگه کفش مردونه پیدا می کنن اونو برمیدارن و با حسرت میگن:

آخی! یعنی یه روز یه مرد از اینجا رد شده!تعجببغلقلب

عجایب آخرالزمان بسیار زیاده و تعدادیشم حتماً تا الآن دیدیم! (مثلاً کی فکر می کرد یه روز مردا هم ابرو بردارن!!!) یا شنیده بودیم بعد از جنگ جهانی دوم زنان آلمانی جلوی مجلسشون تظاهرات می کنن و خواستار وضع قانون چند همسری میشن!!!

اما این یکی دیگه خیلی باور نکردنیه! (ظریفی می گفت: فلانی داریم به این سمت پیش میریم دیگه! مگه نشنیدی پارسال رسماً اعلام کردن تو مملکت خودمون 5/3 میلیون دختر آماده ازدواج بیش از پسرها وجود داره!؟ساکتخوشمزهدروغگوآخ)

حالا ازتون میخوام نظرتون رو در اینباره بفرمایین! اگه ماجرا برعکس بود احتمال وقوع جنگ بر سر تصاحب کفش پاشنه بلند زنونه 100% بود شیطاناما با شناختی که از روحیات خانمها داریم اصلاً چنین چیزی امکان پذیر هست!؟

پی نوشت:

جرات نکردم قسمت دوم رو از ترس فمینیستها به عنوان یه پست جداگانه منتشر کنم!زبان 

 

/ 18 نظر / 29 بازدید
نمایش نظرات قبلی
رویا

چه با احساس! موافقم . نمره ات بیست!

رویا

وا !چه معلمای بی ذوقی داشتین!

رویا

مطمئنم.شما زمینه اش رو دارین!

حجت

طرفداران شادمهر و طرفداران حمید عسکری یه سری به وبلاگ من بزنن لطفا

ناصر

عکس العمل به نام خدا این وب لاگ را بعد از اینکه در جریانات تظاهرات قرار گرفتم سعی کردم درست کنم هدفم به چالش کشاندن بعضی اعتقادات جوان هاست که با اتفاقات دوران این انقلاب اشنائی ندارن . من در این جا فقط سوال وجواب هارا می نویسیم واظهار نظرات را به بقیه واگذار می کنیم . من سعی میکنم همه عقایدی را که مطرح میشه منتشر کنم ولی از دوستان عزیز خواهش می کنم چون این یک تریبون آزاد است سعی کنید به همه دیگه و به کسانی هم که در حکومت هستند توهین نکنید که حذف میکنم .ولی انتقاد آزاد است .

خانومی

سلام داداش مهرداد خودم ... بابا... من هر موقع کامپیوترمو روشن میکنم اول میام سراغ داداش مهرداد.... چرا گفتی نمیام؟؟؟؟ عجب معلمای با احساسی پیدا میشنا......[متفکر]!!!!!! مطالبتم که مثل همیشه... 20 !![گل][گل]

usefpour

سلام.خوبید؟امروز دل هوای دوستای نتیمو کرده.خوب منم که همیشه اسیر خواسته های دل و دیده[چشمک] اخ اگه اون دوره اخر زمونو میدیدم چه حالی داره به خدا لنگ کفشاتونم به اتیش میکشیم [نیشخند][چشمک]

پرستار عاشق

من دوباره کامنت گذاشته بودم، پس کجاست؟! [ناراحت].البته چیز خاصی ننوشته بودم، اما تعجب می کنم که ثبت نشده!موفق باشید.

شکلات تلخ

خب این موضوع از نظر علمی هم ثابت شده یه مقاله در این مورد خوندم که نسل آقایون رو به انقراض است .برام جالب بود که انشونه هاش رو کم کم داریم میبینیم اینم لینک خبر سرچ کردم.مال چند ماه پیش است http://fardanews.com/fa/pages/?cid=83348

سایه سپید

معلومه که باید بترسین!!!!!! فعلا متولدین نوزاد پسر بیشتر از دخترن...اما خب خانوما زودتر برای ازدواج بالغ می شن و معمولا اقایون دیرتر!!!!برای همینم آقایون با خانومایی ازدواج می کنن که سنشون خیلی کمتر از اوناس...اینجوریه که دخترای بزرگتر بدبخت می شن دیگه!!آمار این مدلیه اگه نمی دونستید!!!!!![نگران]