زندگی مرگ آگاهانه مطلبی است که همواره مورد سفارش اولیای دین و به ویژه مولا علی(ع) بوده است چرا که در برخی بزنگاههای انتخاب و رفتن و نرفتن، یاریگر شخص در تصمیم گیری است. برایم جالب بود که در همین راستا:

در یکی از کالج‌های پزشکی تایوان، دانشجویان رشته پزشکی به صورت زنده در تابوت دفن می‌شوند تا از این طریق به آنها کمک شود که ارزش زندگی را بیشتر درک کنند و سپاس گزار باشند.

به گزارش ایسنا، نوجوانان کالج پزشکی «رنده» این درس‌های غیرمعمول و عجیب را آموزش می‌بینند و مربیان و معلمان آنها معتقدند که باید در این دانشجویان نگرشی نسبت به مرگ ایجاد کرد.

این دانشجویان ابتدا وصیت نامه خود را می‌نویسند، سپس لباس مخصوص جنازه‌های دفن شده را به تن می‌کنند و بعد داخل تابوت می‌خوابند و زیر لایه‌هایی از گل کاملا دفن می‌شوند و بعد دوباره از تابوت خارج می‌شوند.

به گزارش روزنامه سان، پروفسور «کیو داننگ» در این ‌باره توضیح می‌دهد که هرچند این تجربه فقط 10 دقیقه طول می‌کشد، اما تاثیر آن درست برابر با تجربه واقعی مردن است.

یکی از دانشجویان که این روش را تجربه کرده است، گفت: وقتی از تابوت بیرون آمدم درست مثل این بود که دوباره متولد شده‌ام و حالا می‌دانم که هر ثانیه از زندگی واقعا ارزشمند است.