قسمت اول پست:چقدر بعضیا زرنگن!

مرد جوان وارد مترو شد و نیومده بلند بلند مشغول مکالمه با تلفن همراهش شد:

سلام خانم فلانی!.....دیشب حال مادرم خراب شد و بردمش بیمارستان! برای همینه که الآن دارم میام کارخونه!......ببین تا من برسم این نامه رو وارد سیستم کن تا بیام اصلاح کنم و بدیم رییس امضا کنه:

"از شرکت ایران خودرو به حراست دانشگاه تهران

با سلام

حسب دستور مدیر عامل محترم شرکت ایران خودرو دستور فرمایید تعداد ٣١٠ نفر دیپلم و فوق تخصص کامپیوتر و ٣۴٠ نفر مهندس خودروساز و مکانیک و برق اتومبیل جهت استخدام در این کارخانه معرفی گردند.

با تشکر از همکاری شما"

راستی خانم فلانی! تو فهرست استخدامیها اسم این دوتا خانم که از آشنایان هستند رو همین الآن وارد کن: الهام.......،  مرضیه........."

و لحظاتی بعد من که در حال چرت زدن بودم شنیدم که خانم و آقایی جوان و ذوق زده شروع به پرسش کردند:

ببخشید میشه چندتا سوال بکنیم؟ ....میشه بگید حقوقش چقدره؟ ...به کجا باید مراجعه کنیم؟....چه مدارکی میخواد؟....

و پاسخ مرد که: من مسئول دفتر رییس کارگزینی ایران خودرو هستم! شرایطش اینه و اونه و ..... باشه حتی الامکان در خدمتم! ببینم چی میشه! پس حالا این شماره رو یادداشت کنید و عصر باهام تماس بگیرید تا ببینم میتونم کاری براتون بکنم یا نه! ....

و دقایقی بعد آقا در ایستگاه ایران خودرو از قطار خط ۵ مترو پیاده شد و بلافاصله بحثی بین افرادی که در جریان ماوقع قرار گرفته بودند در گرفت:

این چه مملکتیه آخه؟ علناً جلوی چشم مردم دارن پارتی بازی میکنن و اسم آشناهاشونو واسه استخدام رد میکنن و....!

به نظرتون چندتا دلیل برای شیاد بودن اون آقای زرنگ وجود داره؟ اگه ما مردم اینقدر ساده نباشیم افرادی مثل اون چطور میتونن به کلاهبرداریهاشون که هرروز یه مدل جدید ازش اختراع میکنن ادامه بدن؟

خدا میدونه الآن که دارم اینها رو می نویسم چندتا آدم ساده دارن به این آقا و امثالهم برای استخدام یا رفع مسائلشون پول میدن! یا چندتا دختر نگون بخت دارن مشکلاتشون رو برای اینها تعریف میکنن تا کم کم در دامشون بیفتن و ...!ناراحت

ضمناً اینو اضافه کنم که اطلاع موثق دارم ایران خودرو در حال تعدیل نیرو است! 

******************

 قسمت دوم پست:لنگه کفش مردونه!


یه نفر تعریف می کرد که نمیدونم یه جا خونده یا از کسی شنیده که در دوران آخرالزمان اینقدر تعداد مردان کم میشه که وقتی خانمها در جایی حتی یک لنگه کفش مردونه پیدا می کنن اونو برمیدارن و با حسرت میگن:

آخی! یعنی یه روز یه مرد از اینجا رد شده!تعجببغلقلب

عجایب آخرالزمان بسیار زیاده و تعدادیشم حتماً تا الآن دیدیم! (مثلاً کی فکر می کرد یه روز مردا هم ابرو بردارن!!!) یا شنیده بودیم بعد از جنگ جهانی دوم زنان آلمانی جلوی مجلسشون تظاهرات می کنن و خواستار وضع قانون چند همسری میشن!!!

اما این یکی دیگه خیلی باور نکردنیه! (ظریفی می گفت: فلانی داریم به این سمت پیش میریم دیگه! مگه نشنیدی پارسال رسماً اعلام کردن تو مملکت خودمون 5/3 میلیون دختر آماده ازدواج بیش از پسرها وجود داره!؟ساکتخوشمزهدروغگوآخ)

حالا ازتون میخوام نظرتون رو در اینباره بفرمایین! اگه ماجرا برعکس بود احتمال وقوع جنگ بر سر تصاحب کفش پاشنه بلند زنونه 100% بود شیطاناما با شناختی که از روحیات خانمها داریم اصلاً چنین چیزی امکان پذیر هست!؟

پی نوشت:

جرات نکردم قسمت دوم رو از ترس فمینیستها به عنوان یه پست جداگانه منتشر کنم!زبان